Jak vybrat solární systém

 

Jestliže jste se rozhodli pro ohřev teplé užitkové vody  a topení využít solární systém, zcela jistě stojíte před problémem, který se nazývá „jak vybrat správný solární systém“. Dovolíme si Vám udělit několik informací, které by Vám měly usnadnit Vaše rozhodování. aa

Velikost zásobníku pro solární ohřev

V prvé řadě jde o to, jakou velikost zvolit u solárního zásobníku. Běžně se počítá 50 l na osobu denně, lepší ale je systém naddimenzovat z důvodu nečekaného odběru teplé užitkové vody. Ideální sklon střechy je kolem 45o, kolektory tak mohou pracovat ve všech ročních obdobích. Orientace střechy je velmi důležitá, aby byla účinnost systému co nejlepší.

Samotížný solární systém

Takzvaný samotížný solární systém jen určen pro uživatele, kteří nemají spotřebu vyšší než 300 l denně. Bojler bývá umístěn do podkrovní části domu, objem je od 120 do 300 l. Výhodnější je pro chaty nebo domácnosti s počtem do pěti členů. Solární systém obsahuje solární zásobník, solární panely, galvanizovanou nosnou konstrukci a instalační materiál. Solární systém je bezporuchový, vysoce spolehlivý s minimálními provozními náklady.


Solární systém s nuceným oběhem

Komplikovanější solární systém s nuceným oběhem je určen především pro zákazníky, kteří chtějí mít větší účinnosti solárního systému nebo pro zákazníky, kteří nemohou použít samotížný solární systém z důvodu konstrukce domu. Solární zásobník má objem od 200 do 1 500 l a umístit jej lze výškově nad solárními panely nebo ve sklepu domu. Čerpací jednotka zabezpečuje oběh teplonosné kapaliny mezi boilerem a kolektory. Součástí čerpadla jsou teplotní senzory, díky nimž lze sledovat teplotu v kolektorech a  v dolní, střední i horní části zásobníku. Tento solární systém je vhodný pro rodinné domy, chaty nebo menší penziony. Solární systém obsahuje solární panely, solární zásobník, čerpadlo, expanzní nádobu, galvanizovanou nosnou konstrukci a instalatérský materiál.

V případě zájmu o solární systém vyplňte prosím poptávkový formulář.