Výrobci tepelných čerpadel

 

Pokud jste se rozhodli pro instalaci tepelného čerpadla pro vytápění, zcela jistě si kladete otázku, zda zakoupit tepelné čerpadlo od zahraničního výrobce nebo českého a také jakou značku. V případě, že už máte jasno o značce i výrobci tepelného čerpadla, musíte si uvědomit, že dále budete muset vyřešit okolnosti, jako jsou místní podmínky, topný systém, regulace, apod. V žádném případě nedoporučujeme kupovat samostatně tepelné čerpadlo, ale pouze zakoupit tepelné čerpadlo jako komplexní dodávku včetně montáže a samozřejmě i uvedení do provozu.

To proto, že jedině tak máte záruku na správnou činnost celého systému i jeho úsporný provoz. Téměř všichni výrobci mají své servisní a montážní organizace, seznam Vám na požádání poskytne výrobce, zároveň Vám doporučí i vhodnou firmu.

 Pozor na neseriozní prodejce tepelných čerpadel

Při výběru tepelného čerpadla doporučujeme vybrat takového výrobce i  značku, protože se na trhu objevily firmy, které nejsou příliš seriózní. Lákají zákazníky především na vysoké topné faktory. Jedná se hlavně o  tepelná čerpadla vzduch – voda především asijského původu, přičemž dovozci tato čerpadla prezentují jako český výrobek a cena se pohybuje kolem 100 000,- Kč. Tito dovozci neupozorňují na to, že čerpadla byla vyrobena pro jiná klimatická podnebí, dokonce i jiné účely. Zároveň těmto výrobkům chybí základní funkce tepelných čerpadel jako je např. ekvitermní regulace, apod.  Z tohoto důvodu doporučujeme nákup tepelných čerpadel od takového výrobce, o němž víte, že je tuzemským výrobcem, popřípadě dovozcem takových tepelných čerpadel, která jsou dlouhodobě na českém trhu a  splňují veškerá kritéria a jsou určena pro naše klimatické podmínky.

Jak poznáte, že se jedná o neseriózního prodejce? Tak především uvádí u tepelných čerpadel vzduch – voda vysoký topný faktor (5 – 7), čehož v zimním období zcela jistě nedosáhnete. Proto uvádění vysokého topného faktoru je varujícím znamením prodejce, že není něco v pořádku.

 

V případě zájmu o nabídku TČ vyplňte prosím poptávkový formulář.